Ozark, Netflix'in en çok izlenenleri arasına girdi

Final sezonunun ilk yarısı gösterime giren Netflix suç dizisi Ozark, platformun en çok izlenen 10 yapımı arasındaki yerini aldı.

Jason Bateman ve Laura Linney'in, 'ailesiyle kara para aklamak için Ozark Gölü'ne taşınan evli bir çift' olarak başrolünü paylaştığı dizi, haftanın en çok izlenen dizisi haline geldi.

Netflix'e göre dördüncü sezonun ilk yedi bölümü, Cuma'dan Pazar'a dünya çapında 77.01 milyon saat izlendi.

Her salı günü İngilizce ve İngilizce olmayan dillerdeki yapımları izlenme oranlarına göre listeleyen Netflix, Ozark'ı platformun İngilizce sıralamasında ilk sıraya yükseltti. Kolombiya dizisi 'Café con Aroma de Mujer' de, 96.36 milyon izlenme saati ile İngilizce olmayan diller arasında birinci sıraya yükseldi.

Yaşanan bu artış, Ozark'ın ilk sezonunun izlenme oranını da artırarak 24.48 milyon saate yükseltti. Ozark'ın izlenme rakamları, 'The Witcher' ve 'Cobra Kai' gibi yapımların ilk hafta izlenme oranlarından çok farklıydı.
'The Witcher'ın ikinci sezonu, Aralık ayına dünya genelinde 142.43 milyon izlenme saati ile girerken, aynı zamanda ilk 28 günde 484.34 milyon izlenme saati ile Netflix'in şimdiye kadar en çok izlenen 5. sezonu oldu. 'Cobra Kai'nin dördüncü sezonu da, geçen aya ilk hafta sonunda 120.06 milyon saat izlenmeyle giriş yaptı.

Öte yandan Ozark, hiçbir zaman Netflix'in diğer hitleri gibi yaygın bir izleyici kitlesine ulaşamadı. Ancak, eleştirmenler tarafından ve ikinci ve üçüncü sezonlarının en iyi drama dizisine aday gösterildiği Emmy Ödülleri'nde de olumlu karşılanmıştı.

CNN'den Brian Lowry, gösterinin 'dördüncü ve son yayına tırnak ısıran bir amaç duygusuyla başladığını' yazdı.
17 Ocak ile 23 Ocak tarihleri arasında dünya genelinde Netflix'te en çok izlenen 10 dizi ise şu şekilde:

10. 'The Queen of Flow' 2. Sezon — 21.20 milyon saat
Akış Kraliçesi, Sony Pictures Television ve Teleset tarafından Caracol Televisión için üretilen bir Kolombiyalı telenoveladır. Reggaeton türüne dayanan müzikal bir telenoveladır. Dizide Carolina Ramírez, Carlos Torres ve Andrés Sandoval rol alıyor.

9. 'El marginal' 4. Sezon — 21.73 milyon saat
Eski polis Miguel Palacios'un bir davayı çözmek için kılık değiştirerek San Onofre hapishanesine girmesini konu alıyor.

8. 'The Witcher' 2. Sezon — 22.64 milyon saat
Senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan, Andrzej Sapkowski'nin aynı adlı kitap serisine dayanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisi.

Kaynak : https://www.muhalif.com.tr/haber/ozark-netflixin-en-cok-izlenenleri-arasina-girdi-38196
 
Üst